Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu close

pokaz-plukanie-zlota turniej-plukania-zlota

Organizujemy:

  • pokazy wypłukiwania złota i minerałów ciężkich ze złóż wtórnych rozsypiskowych,
  • naukę wypłukiwania złota i innych metali z piasków,
  • pokazy sprzętu kopaczy złota oraz sposoby ich stosowania,
  • zawody w płukaniu złota.

Zapewniamy sprzęt i fachową kadrę do obsługi imprezy. Możliwość wyszkolenia wszystkich chętnych - do 80 osób dziennie. Zapewniamy zaopatrzenie w odpowiednie minerały ciężkie, metale srebro i złoto do nauki i zawodów płukania złota.


szkola-plukania-zlota event-plukanie-zlota

Scenariusz typowej imprezy "Gorączka Złota"

Dzień pierwszy

10:00-12:00
Pokazy sprzętu, teoria płukania złota ze złóż rozsypiskowych, pokaz płukania złota, szkolenie asystentów, dziennikarzy, pracowników firmy.
12:00 - 18:00
Nauka płukania złota dla publiczności. Przygotowanie zawodników (adepci kursu startują w zawodach).
13:00 - 18:00
Wręczenie dyplomów ukończenia kursu.
14:00 - 15:00
I-szy konkurs płukania złota.
17:00 - 18:00
II-gi konkurs płukania złota.

Dzień drugi

10:00 - 17:00
Nauka płukania złota.
12:30 - 17:00
Wręczanie dyplomów ukończenia kursu.
13:00 - 14:00
III-ci konkurs płukania złota.
16:00 - 17:00
IV-ty konkurs płukania złota.
17:15
Ogłoszenie wyników, ewentualne wręczenie nagród.
17:30
Zakończenie

Koszt organizacji imprezy kalkulowany jest indywidualnie, w zależności od ilości uczestników i czasu trwania imprezy, w tym koszt dojazdu, materiałów, noclegów i wyżywienia. Wystawiamy faktury VAT.

W trakcie trwania imprezy możemy zorganizować wystawę mineralogiczną oraz kamieni szlachetnych i ozdobnych z Polski i całego świata, jarmark minerałów i próbek złota, wystawę fotografii związanych z poszukiwaniami złota oraz kamieni półszlachetnych, a także pokaz filmu video zrealizowanego przez naszą szkołę na największej w świecie giełdzie mineralogicznej i biżuteryjnej w Tuscon Arizona.


samorodek-zlota

Kurs wypłukiwania złota

Krok I-szy
Miskę napełnioną piaskiem i żwirem ze złoża zanurzamy w wodzie, rozgarniamy palcami piasek tak, by wyodrębnić duże kamienie, gałązki, itp. Energicznie przegarniamy piasek by ewentualne ziarna złota opadły na dno. Bryłki gliny rozdrabniamy.
Krok II-gi
Miskę zanurzoną tuż pod powierzchnią wody wstrząsamy bardzo energicznie w prawo i w lewo oraz góra-dół krótkimi ruchami (ok. 1 min.) tak, by mieć pewność, że złoto, metale oraz minerały ciężkie tzw. szlich znajdują się przy samym dnie.
Krok III-ci
Usuwamy piasek z miski wykonując ruchy okrężne, miskę utrzymując na wodzie. Uwaga - przy ruchach okrężnych przechylamy miskę tak, by woda dostawała się do środka, podrywała piasek i spłukiwała go na zewnątrz miski - woda kręci się w misce jak kulka w ruletce. Co pewien czas powtarzamy krok II-gi.
Krok IV-ty
W misce pozostało już mało piasku. Układamy ją na powierzchni wody, przechylamy i woda, która wpływa do miski podrywa piasek, który wylewamy wraz z wodą z tej samej strony miski. Za każdym razem odrobina piasku jest wymywana z miski, a gdy jest go już niewiele, dostrzegamy na dnie ciemny piasek - to tzw. szlich - piasek z minerałów ciężkich, a pomiędzy jego ziarenkami błyszczy złoto.