Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu close

Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój Nie ma produktów

Wejście do Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój      Gablota wystawowa, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój

Adres: Kudowa Zdrój, ul. Zdrojowa 41

Wejście do Muzeum znajduje się od strony Parku Zdrojowego na wprost od szachownicy.

MUZEUM CZYNNE od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 - 16.00, poniedziałek zamknięte.

Można wejść ze swoim pupilem - pieskiem lub kotkiem.

Bilet wstępu do muzeum: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł

Tel.: +48 733790117, +48 605037868, +48 602723850

W celu umówienia zwiedzania przez grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Zapraszamy Państwa do zwiedzenia naszego muzeum w Kudowie  Zdroju.

Agat okolice Klodzka, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój  Agat, Maroko, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój   

Agat,Nowy Kosciól, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój  Celestyn, Machów, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój

Muzeum Minerałów w Kudowie Zdrój utworzyliśmy z kolekcji minerałów i skamieniałości Wojciecha Sokołowskiego. Jest to zbiór z ponad 40 lat kolekcjonowania okazów z Polski, Europy, Azji i Ameryki. Zbiór zawiera m.in.: agaty, jaspisy, ametysty  i drewno skamieniałe z Kotliny Kłodzkiej oraz całych Sudetów, wielki meteoryt z Afryki, jaja dinozaura z Pustyni Gobi oraz największą w Polsce czaszke z kryształu górskiego. Muzeum posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji minerałów z Dalniegorska (miasteczko górnicze nad Morzem Japońskim) oraz Kerczu na Krymie. Jest tu wspaniała kolekcja okazów z nieczynnej kopalni siarki w Machowie koło Tarnobrzegu: celestyny, siarka rodzima, kalcyt, baryt.

Większość eksponatów została znaleziona osobiście podczas licznych wędrówek i wypraw pana Wojciecha. Odwiedzał nieczynne oraz funkcjonujące kamieniołomy, kopalnie podziemne oraz naturalne odsłonięcia górskie. Część zbiorów pozyskana została w czasie spotkań z innymi światowymi kolekcjonerami. Tymi spotkaniami są tak zwane giełdy minerałów i skamieniałości. Na tych imprezach można wymieniać się częścią zbiorów lub zakupić interesujące i wybitne okazy kolekcjonerskie.

Muzeum jest żywe, to oznacza, że okazów ciągle nam przybywa. Można nas wielokrotnie odwiedzać i zawsze odnaleźć coś nowego wartego obejrzenia.

 

 Kryształowa czaszka, Ameryka Południowa, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój  Meteoryt, charakterystyczne linie, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój

  Sejmuria, Ameryka Północna, Muzeum Minerałów Kudowa ZdrójSzkielet dinozaura, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój 

Skamieniałe jaja dinozaura, Chiny, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój  Krokoit, Tasmania, Muzeum Minerałów Kudowa Zdrój

    

     

Przy Muzeum Minerałów znajduje się sklep z pamiątkami, minerałami i biżuterią gotową jak również elementami do tworzenia unikatowej biżuterii na zamówienie, zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej oferty.

http://www.sokolowskiminerals.com.pl/pl/content/13-sklep-pamiatki-bizuteria-kudowa-zdroj

W sklepie można zakupić pamiątki wykonane przez nas z minerałów i kamieni półszlachetnych w naszej rodzinnej firmie takie jak: zegary, klepsydry, piramidy, zwierzątka, czaszki, kopalnie, drzewka szczęścia, krasnale i inne. Są tam również minerały dla kolekcjonerów, skamieniałości takie jak ortocerasy, amonity czy nawet zęby rekina. Każda Pani może mieć wykonaną na miejscu unikatową biżuterię własnego lub naszego pomysłu.W naszej ofercie posiadamy również kamienie półszlachetne dekoracyjne do akwarium, wazonów i innych przeznaczeń. 

Wejście do Sklepu znajduje się od strony Parku Zdrojowego.Wejście do sklepu jest bezpłatne. 


 

 

Nie ma produktów w tej kategorii